Hee meisjes
Ik ben al een paar maanden bezig met een opleiding en ik vind het echt niks. Mijn rooster is echt verschrikkelijk en ik krijg maar geen klik met mijn klasgenoten. Het is eigenlijk niet de opleiding die ik wou maar mijn ouders vonden de opleiding die ik wou doen geen goede opleiding (schoonheidspecialiste) dus ik koos maar voor iets in de zorg omdat dat ook met het lichaam te maken heeft etc. Maar nu beginnen de stages en ik begin behoorlijk af te knappen van alles wat erom heen hoort. Een paar meiden in mijn klas hebben al een zorgopleiding gedaan en de verhalen van hun stage schrikken mij best wel af. Ook is mijn oma behoorlijk aan het aftakelen (alzheimer) en haar gedrag is werkelijk verschrikkelijk. Ze doet agressief tegen mensen die voor haar zorgen en niks is goed. Daar kan ze natuurlijk ook niks aan doen maar zulke dingen schrikken mij ook af om door te gaan en ik moet nog dik 4 jaar. Ik ben zo bang dat het niks gaat worden.
Ik zit nu op een school waarvoor ik 6:45 op de bus moet stappen als ik 8:30 begin. Ook heb ik het niet naar me zin in de klas. Iedereen is erg aardig maar het lukt mij maar niet om aan te sluiten.
In september wil ik mij gaan inschrijven voor de studie die ik echt wil doen maar mijn ouders vinden het een slechte keus en zeggen hele tijd dat ik er spijt van ga hebben omdat ik niet veel kan met dat diploma.
Dat houd mij tegen om mij in te schrijven maar deze opleiding wil ik ook niet meer doen. Ook tijdens praktijklessen mag je geen nagellak op enz maar ik ben juist het type dat erg meisjesachtig is en graag nagellak of gellak op doet.
Ik voel me aan de ene kant ook best schuldig tegenover mn ouders als ik mij voor die opleiding ga inschrijven en ik wil niet achteraf horen als ik geen baan kan vinden van ‘‘ja we zeiden het toch!!!’’
Ik zit nu zo in de knoop wat ik moet doen. Mijn vriend zegt dat ik mijn ouders hun mening gewoon moet negeren en doen wat ik wil maar ik wil ze echt niet teleurstellen. Ik verlies ook erg snel de concentratie en daarom ben ik bang dat ik deze studie niet zal halen omdat ik snel afgeleid ben omdat ik het gewoon niks vind.
Zijn hier ook meiden die de opleiding schoonheidspecialiste gedaan hebben en wat vonden jullie ervan?