Ik doe nu een master bij de OU. Management. Ik typ even uit wat me te binnen schiet, sorry als het wat verstrooid is. 
Ik had mij hbo gehaald, daarna de premaster bij OU gedaan, vervolgens de master. Ik had hetzelfde probleem: met mijn hbo werd ik niet toegelaten tot de master, maar bij de OU losten ze dat op door mij aanvullende cursussen te laten doen. Ik moest dus naast mijn premaster nog 3 cursussen doen.
Het is kwalitatief goed, mijn master heeft vrijwel geen schriftelijke tentamens, maar vooral veel maakopdrachten. Het is handig als je bij een bedrijf werkt, zodat je deze organisatie kan analyseren voor je opdrachten (vragen ze weleens).
Het lesmateriaal krijg je opgestuurd, bestaat meestal uit een reader en/of studieboek. Je werkt in een digitale leeromgeving en je hebt concrete deadlines. Eens in de zoveel tijd moet je naar school voor een bijeenkomst; vooral in het eerste jaar van de master vond zo’n bijeenkomst bij mij in de buurt plaats. Voor de specialisatie moet je bijv. naar Utrecht.
Ik ben in het algemeen wel positief, maar doordat ik een dipje heb qua werk/privé, voel ik mij wel een beetje verloren; ik heb geen contact met andere studiegenoten (erg individualistisch, ondanks dat je soms moet samenwerken met iemand) en er is weinig ruimte voor studieloopbaanbegeleiding. Een planning maken met iemand van de OU hangt erg samen met wie je als docent hebt. Ik ben dus uiteindelijk vertraagd geraakt en ik vind het lastig om weer ‘on track’ te komen.
Ofwel: qua kwaliteit zit het goed; de opleidingen zijn getoetst en geaccrediteerd, er zijn jaarlijks talloze mensen die eraan beginnen. De meesten zijn mensen die al een aantal jaren bij dezelfde organisatie werken, maar je ziet ook zat twintigers. Heel divers publiek dus. Qua begeleiding: mwah, het is vooral heel zelfstandig en het vergt veel discipline.
Qua kosten: ik kreeg een deel via de belasting terug, maar ik werkte ernaast. Ik vind het niet heel duur, omdat de prijzen wel inclusief materiaal en begeleiding zijn. Als je echter een schriftelijke toets niet haalt, dan moet je de herkansing betalen. Geen ervaring mee.