Het engelse deel was niet moeilijk hoor haha, ze vroegen best wel makkelijke dingen bijvoorbeeld wat je lievelings vak is, wat je saaiste vak is, wat je hoogste en je laagste cijfer is, wat je hobby’s zijn en dat soort dingetjes. het was heel makkelijk totdat ik moest zeggen dat maatschappijleer mijn hoogste cijfer was, ik had echt geeen idee wat dat vak in het engels betekend en hoe je dat in godsnaam moet omschrijven ! haha
Maar toen ze merkte dat ik er echt niet uitkwam probeerde ze me te helpen. Alleen zelf wist ze ook niet wat het in het Engels was hahah. Maar in dat interview kijken ze ook heel erg of je gemotiveerd bent voor het jaar, en of het niet bijvoorbeeld gewoon een opwelling is dat je het eventjes graag wilt ofzo. Dus wees gewoon jezelf! en laat zien dat je het wilt.
Hoe het zit met beurzen zou ik je niet kunnen vertellen omdat ik daar niet naar heb geinformeerd. Je kan als je naar Amerika gaat kiezen welke staat je wilt. Dit kost wel geld. Als je naar de UK gaat kan je kiezen tussen Engeland, Schotland en Wales. Ook dit kost geld (volgens ij 350,- maar voor Amerika weet ik niet hoe duur het is). Ik ga dit niet doen. Want ze kiezen natuurlijk een gastgezin wat 100% bij jou past, en ik denk dat als je jezelf minimaliseerd naar een staat of in mijn geval, land, dat niet echt kan. Ik denk zelf dat als je bij een gastgezin zit die echt goed bij je past, qua bijvoorbeeld intressen ect, dat je daar veel meer voordelen bij hebt dat je naar je lievelings staat of land gaat. Maar dat is natuurlijk ieder voor zich.
Of er een football team op je school zit kan niet gegarandeerd worden. Maar als je naar Amerika gaat zal de kans wel heeel groot zijn. Er is nog geen een iemand op wie zijn/haar blogg ik heb gekeken die naar school gingen naar Amerika zonder voetbal team. In Engeland verschilt het denk ik heel erg. Ik heb wel scholen op internet gezien die sportteams hadden, maar dat is wel heel anders dan in Amerika, want daar heb je natuurlijk echt die ‘highschool spirit’. Ik snap wel wat je bedoeld hoor, met ik wil het team aanmoedigen hahah want dat lijkt mij ook echt super!
Ik ga helaas niet naar de informatie avond morgen, dat heb ik vorig jaar al gedaan en mijn moeder moet tot laat werken. Al zou ik graag gaan hoor! super leuk om weer lekker in de ‘exchange mood’ te komen hoe ik het maar noem hahah.
oh trouwens, ik raad je echt aan om ‘exchange year’ op te zoeken op youtube en op zoek te gaan naar bloggs! het geeft je echt een goed beeld hoe het nou echt is, zo een jaar in het buitenland. Omdat ze natuurlijk gemaakt zijn door echte exchange students. ik heb echt al zoooo veel filmpjes gekeken en bloggs gelezen en je krijgt er alleen maar meer zin in daardoor! ahahah
xx